Livaneli'nin Penceresinden

LİVANELİNİN PENCERESİNDEN. UrunDetay_KampanyaFiyatAciklama. Fiyat : ₺37,00(KDV Dahil). Ürün Önerileri. Model/Yazar. ZÜLFÜ LİVANELİ. Havale ile Ödeme ₺35,89.

Responsive image
YAZAR
Zülfü Livaneli
DOSYA BOYUTU
5,79 MB
YAYIN TARIHI
2019
DIL
Türkçe
ISBN
9786050963533

Bir Livaneli'nin Penceresinden kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Livaneli'nin Penceresinden kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Zülfü Livaneli tarafından yazılmıştır.


“Anadolu kültürünün ağır biçimde yara aldığını söylemek zorundayız. Elbette iyileşecek bu yaralar. İyileşeceğiz. Daha önce de kendi kendimizi yaralamıştık, onların da izi tamamen silinemez; ama bu son dönemde yaratılan düşmanlıklar, duygusal bölünmeler, toplumda öncekilerden daha yaygın yaralar biçiminde ortaya çıktı. Bir daha asla hiç yaralanmamış gibi yaşayamayacağız.”Yüzyıllar boyunca büyük kırılma anları ve sancılı dönüşümler yaşamış bir toplum. Anadolu insanının kültür dağarcığında yerini almış büyük bir sanatçı, önemli bir aydın. Kabilenin dışında kalıp onun için düşünenlerin trajedisi… Bu kitapta, Livaneli’nin penceresinden görünen Türkiye toplumunun manzarası ortaya çıkıyor.Kapitalizmin tektipleştirdiği bir dünyada her şeye rağmen varlığını sürdüren “insan”ı arıyor Livaneli. Reklamların, gürültülü televizyonların, şaşaalı unvanların arasından geçip “düşünce”nin peşine düşüyor. “Anı yaşa” sloganlarıyla bezenmiş bir dönemde, geçmişi terk etmeden, gelecekten vazgeçmeden, toplumuyla ve devletiyle hesaplaşıyor.Zafer Köse’nin Zülfü Livaneli ile yaptığı söyleşi, evrensel bir entelektüelin portresini sunuyor.Livaneli’nin onlarca yıldır sınanmış tavırları, iktidarlara direnmiş sözleri, eğilip bükülmeyen bir aydının düşünce dünyası… Toplumun kalbinden hayata açılan bir pencere.(Tanıtım Bülteninden)  


Zülfü Livaneli'nin Zafer Köse tarafından gerçekleştirilen söyleşilerinden oluşan kitabı "Livaneli'nin Penceresinden" raflardaki yerini aldı. Kitap, okurlara, romanlarının, bestelerinin...